Limerick GAA FIXTURE List 9th. – 28th. October

Limerick GAA FIXTURE List   9th.     –  28th.   October

Credit Union County Senior Hurling Championship Semi Final – ETIN

Doon v Patrickswell 14/10 Pairc na nGael 2.00pm

Na Piarsaigh v Kilmallock 14/10 Pairc na nGael 3.45pm

Credit Union County Senior Hurling Championship Final

Doon/Patrickswell v Kilmallock/Na Piarsaigh 28/10 Pairc nan Gael 2.30pm

LIT County Premier Intermediate Hurling Championship Semi Finals – ETIN

Mungret v Bruff 13/10 Kilmallock 2.00pm

Garryspillane v Kildimo Pallaskenry 13/10 Kilmallock 3.45pm

Final – Week-ending Oct 21st

LIT County Premier Intermediate Hurling Relegation Playoff

Blackrock v Feohanagh 13/10 Bruff 3.45pm

Nick Grene Sportsground Mgt County Intermediate Hurling Championship Semi Finals – ETIN

Croom v Glenroe 13/10 Kilbreedy 5.30pm

Dromin Athlacca v Granagh Ballingarry 14/10 Feenagh 12noon

Nick Grene Sportsground Mgt County Intermediate Hurling Relegation Final Replay ETIN

Claughaun Old Christians v Dromcollogher Broadford 13/10 Bruff 2.00pm

Woodlands House Hotel County Junior A Hurling Championship Final

Tournafulla v Killeedy 20/10 Dromcollogher 2.30pm

Woodlands House Hotel County Junior B Hurling Championship Final

Cappamore v Doon 13/10 Kilteely 3.30pm

Q3 Security County Premier Minor Hurling Championship Final (Depending on Results)

Patrickswell v Garryspillane 28/10 Gaelic Grounds 12.45pm

Irish Wire Products Ltd County Senior Football Championship Final

Adare v Ballylanders 21/10 Newcastlewest 3.00pm

Griffin Coaches County Intermediate Football Championship Semi Finals – ETIN

Galbally v Pallasgreen 10/10 Kilbreedy 7.30pm

Griffin Coaches County Intermediate Football Championship Final

Rathkeale v Galbally/Pallasgreen 21/10 Newcastlewest 1.00pm

Woodlands House Hotel County Junior A Football Championship Semi Finals – ETIN

Fr Caseys v Kildimo Pallaskenry 09/10 Mick Neville P 8.00pm

Woodlands House Hotel County Junior A Football Championship Final

Cappamore v Fr Casey’s/Kildimo Pallaskenry TBC TBC TBC

Woodlands House Hotel County Junior B Football Championship Quarter Finals – ETIN

Castletown Ballyagran v G. Ballingarry/Drom Broadford 21/10 Feenagh 12noon

Galtee Gaels v G. Ballingarry/Drom Broadford 21/10 Ballyagran 12noon

Q3 Security Minor A Hurling Championship Final

Mick Nevilles v Ballybrown 14/10 Askeaton 12noon

Q3 Security Minor A Football Championship Semi Final

St Davids v Shamrocks 14/10 The Bog Garden 2.00pm

Kilpeacon v Kildimo Pallaskenry 14/10 Clarina 2.00pm

Q3 Security Minor B Football Championship Semi Final – ETIN

Caherconlish v St Patricks 13/10 Hospital 2.00pm
Q3 Security Minor B Football Championship Final

Shannon Gaels v 20/10 Croagh 2.00pm

Bloomers Catering County U21 Premier Football Championship Rd 1

Ballysteen v Rathkeale 27/10 Adare 2.00pm
Monaleen v Adare 27/10 Clarina 2.00pm
Oola A Bye

Mungret v Fr Caseys 27/10 The Bog Garden 2.00pm
Newcastlewest v Na Piarsaigh 27/10 Askeaton 2.00pm

No automatic alt text available.