GAA (Club) Results we Sunday 8th. July

GAA (Club) Results we Sunday 8th. July

Woodlands House Hotel County Junior A Football Championship Group 1
Thu, 05 Jul, Venue: Childers Rd, (Round 1), Kilteely Dromkeen 1-14 Kildimo/Pallaskenry 1-9
Fri, 06 Jul, Venue: Ballyagran, (Round 1), Hospital Herbertstown 2-9 Newcastle West 1-11

Woodlands House Hotel County Junior A Football Championship Group 3
Fri, 06 Jul, Venue: Ballybrown, (Round 1), Cappamore 4-11 Cappagh 1-9
Sat, 07 Jul, Venue: Caherconlish, (Round 1), Monaleen 2-15 Fedamore 2-10

Woodlands House Hotel County Junior A Football Championship Group 4
Thu, 05 Jul, Venue: Fedamore, (Round 1), South Liberties 4-10 Ahane 2-4
Thu, 05 Jul, Venue: Adare, (Round 1), Ballybrown 1-6 Croom 0-8

Q3 Security Systems County Premier Minor Football Championship

Q3 Security Systems County Premier Minor Football Championship
Fri, 06 Jul, Venue: Claughaun GAA, (Round 3), Mungret St Paul’s 4-10 Claughaun 1-14

County Hurling League Division 1
Tue, 03 Jul, Venue: Caherdavin, (Round 3), Na Piarsaigh 1-17 Adare 1-17
Tue, 03 Jul, Venue: Kilmallock, (Round 3), Kilmallock 0-20 Ballybrown 0-15
Thu, 05 Jul, Venue: Knocklong, (Round 7), Kilmallock 0-24 Garryspillane 2-13

County Hurling League Division 2
Thu, 05 Jul, Venue: Monaleen, (Round 6), Monaleen 5-21 Murroe Boher 1-12
Sun, 08 Jul, Venue: Ballingarry, (Round 1), Granagh/Ballingarry 1-18 Murroe Boher 4-9

County Hurling League Division 3
Sun, 08 Jul, Venue: Cappamore, (Round 5), Cappamore 5-12 Bruff 1-17

County Hurling League Division 4
Tue, 03 Jul, Venue: Pairc Ide Naofa, (Round 6), Killeedy W/O Kilmallock –

County Football League Division 1
Tue, 03 Jul, Venue: Monaleen, (Round 1), Monaleen 0-10 Dromcollogher Broadford 0-10
Sat, 07 Jul, Venue: Caherdavin, (Round 7), Newcastle West 4-7 Na Piarsaigh 0-11

County Football League Division 2
Sun, 08 Jul, Venue: Abbeyfeale, (Round 7), Fr Caseys 2-15 Mountcollins 3-4
Sun, 08 Jul, Venue: Oola, (Round 7), Oola 4-8 Claughaun 1-10

County Football League Division 3
Sat, 07 Jul, Venue: Kilteely, (Round 7), Pallasgreen W/O Kilteely Dromkeen –

County Junior A Hurling League
Wed, 04 Jul, Venue: Patrickswell, (Final), Patrickswell 2-17 Adare 0-7

City Junior A Hurling Champioship 2018
Mon, 02 Jul, Venue: Rathbane, (6), Patrickswell 3-14 Ballybrown 3-10
City Junior B Football championship
Thu, 05 Jul, Venue: Mungret, (1), Mungret St Paul’s 3-15 St Patrick’s 3-4
Thu, 05 Jul, Venue: Caherdavin, (1), Na Piarsaigh 6-17 Knockane 6-3

City Junior B Football championship
Thu, 05 Jul, Venue: Ballinacurra Gaels, (1), Abbey Sarsfields 2-15 Balinacurra Gaels 1-8

The Villager Bar Castlemahon West Junior B Football Championship
Wed, 04 Jul, Venue: Feenagh Kilmeedy, (Round 1), Rathkeale W/O Ballysteen –
Sun, 08 Jul, Venue: Ballingarry, (Round 2), Knockaderry 4-13 Athea 1-6

The Villager Bar Castlemahon West Junior B Football Championship
Tue, 03 Jul, Venue: Glin, (Round 1), Mountcollins 2-8 St Senan’s 0-8
Fri, 06 Jul, Venue: Askeaton, (Round 2), Mountcollins 0-18 St Kieran’s 1-9

Fitzgerald’s Superbites West Senior Football Championship
Tue, 03 Jul, Venue: Ballyhahill, (semi final 2 ), St Kieran’s 2-14 Ballysteen 1-10

Fitzsimon’s Printer’s West Minor B Football Championship
Fri, 06 Jul, Venue: Athea, (Round 2), Athea 4-8 St Senan’s 4-7
Fri, 06 Jul, Venue: Ballyhahill, (Round 2), Shannon Gaels 3-13 Knockaderry/Monagea 1-9

South Junior Hurling Championship Dan Dooley Motors Knocklong
Sun, 08 Jul, Venue: Bruff (Round 1), Castletown Ballyagran 1-17 Staker Wallace 0-15

South Junior B Hurling Championship Dan Dooley Motors
Tue, 03 Jul, Venue: Kilbreedy, (Round 1), Blackrock 4-9 Bruree 2-9

PIERSE MOTOR LIMERICK ROAD TIPPERARY EAST JUNIOR A HURLING CHAMPIONSHIP
Fri, 06 Jul, Venue: Cappamore, (Round 5), Ballybricken Bohermore 5-11 Doon 1-12
Sun, 08 Jul, Venue: Cappamore, (Round 3), Ahane 3-17 Kilteely Dromkeen 3-15

EAST JUNIOR B HURLING CHAMPIONSHIP
Sun, 08 Jul, Venue: Dooley Park, (Round 3), South Liberties W/O Ballybricken Bohermore –

No automatic alt text available.