BORD na nOG RESULTS & FIXTURES.

BORD na nOG RESULTS & FIXTURES.

Results:
Under 16 Football Division 1
Monaleen 4-10, Askeaton Ballysteen Kilcornan 0-8; St. Patricks 3-5, Galbally 1-8
Under 16 Football Division 2
Adare 4-15, Belville Gaels 2-5; Ahane 2-15, Oola 1-7; Claughaun 1-18, Croom 0-7
Under 16 Football Division 3
Rathkeale Cappagh 6-14, Dromin Athlacca Banogue 0-2; Mungret 1-10, South Liberties 3-2; Ballylanders 2-12, Knockaderry Monagea 1-1; Caherconlish 2-10, Bruff 1-5.

Fixtures:

Friday 13th April

Under 15 Hurling Division 3
Garryspillane v Blackrock in Knocklong at 6.30pm

Saturday 14th April
Féile Peil na nÓg A Final – Replay
Mungret v Fr. Casey’s in Adare at 5pm

Monday 16th April

Under 16 Hurling Division 1
Ballybrown v Adare in Ballybrown at 6.30pm
Bruff v Patrickswell in Bruff at 6.30pm
Monaleen v Doon in Monaleen at 6.30pm
Kilpeacon v Southside Gaels in Ballybricken at 6.30pm

Under 16 Hurling Division 2
Sarsfields v Cois Laoi Gaels in Kilteely at 6.30pm
Murroe Boher v Newcastle West in Murroe at 6.30pm
Blackrock v Killeedy Tournafulla in Kilfinane at 6.30pm
Killacolla Gaels v Belville Gaels in Ballyagran at 6.30pm
Na Piarsaigh v Croom in Caherdavin at 6.30pm
Kilmallock v Knockaderry Monagea in Kilmallock at 6.30pm
Cappamore v Kildimo-Pallaskenry in Cappamore at 6.30pm
Hospital Herbertstown v Ahane in Hospital at 6.30pm

Under 16 Hurling Division 3
Templeglantine v Caherline in Templeglantine at 6.30pm
South Liberties v St. Kieran’s in Knockea at 6.30pm
Granagh Ballingarry v Dromin Athlacca Banogue in Ballingarry at 6.30pm
Dromcollogher Broadford v Askeaton Ballysteen Kilcornan in Dromcollogher at 6.30pm

Wednesday 18th April

Under 15 Hurling Division 1
Bruff v Na Piarsaigh in Bruff at 6.30pm
Cois Laoi Gaels v Mungret in Kilbreedy at 6.30pm
Patrickswell v Monaleen in Patrickswell at 6.30pm

Under 15 Hurling Division 2
Dromcollogher Broadford v Adare in Dromcollogher at 6.30pm
Killeedy Tournafulla v Askeaton Ballysteen Kilcornan in Raheenagh at 6.30pm
Ballybrown v Kilmallock in Ballybrown at 6.30pm
Knockaderry Monagea v Dromin Athlacca Banogue in Monagea at 6.30pm

Under 15 Hurling Division 3
Glenroe v Knockainey in Glenroe at 6.30pm
Garryspillane v Kilteely Dromkeen in Knocklong at 6.30pm
Granagh Ballingarry v Southside Gaels in Ballingarry at 6.30pm
St. Kieran’s v Croagh Kilfinny Rathkeale in St. Kieran’s at 6.30pm