Bord na nOg Results and Fixtures

Bord na nOg Results and Fixtures

Results:

Under 14 Hurling Division 1
Doon 4-7, Na Piarsaigh 0-16; Newcastle West 3-7, Mungret 2-5; Na Piarsaigh 8-13, Ballybrown 1-4; Monaleen 0-11, Ballybrown 1-3.
Under 14 Hurling Division 2
Killeedy Tournafulla 4-5, Dromcollogher Broadford 1-4; Adare 8-9, Patrickswell 0-1; Killacolla Gaels 2-13, Garryspillane 2-3; Cappamore 6-10, Southside Gaels 0-4; Kildimo-Pallaskenry 4-5, Belville Gaels 2-6; Kilmallock 6-15, Bruff 1-5; Knockaderry/Monagea 4-21, Ahane 1-0.
Under 14 Hurling Division 3
St. Kieran’s 2-3, Na Piarsaigh 2-2; Caherline 4-9, Blackrock 4-7; Croagh Kilfinny Rathkeale 4-5, South Liberties 2-10.
Under 16 Football Division 1
Newcastle West 4-5, Fr. Casey’s 1-5; Monaleen 1-6, St. Patrick’s 0-8; Mungret 5-10, Askeaton Ballysteen Kilcornan 3-10.

Under 16 Football Division 2

St. Kieran’s 5-8, Adare 3-6; Killacolla Gaels 4-11, Kildimo Pallsakenry 3-5; Knockainey 5-9, Croom 4-7; Cappamore 6-15, Belville Gaels 3-6; Claughaun 4-5, Ahane 0-9.

Under 16 Football Division 3

Knockaderry Monagea 4-14, Caherconlish 1-5.

Fixtures:

Thursday July 5th

Under 16 Hurling Division 3

Caherline v Croagh Kilfinny Rathkeale in Caherconlish at 7.15pm

Friday July 6th

Under 14 Hurling Division 2

Cois Laoi Gaels v Killeedy Tournafulla in Kilbreedy at 7.30pm

Monday July 9th

Under 14 Football Division 1

Monaleen v Fr. Casey’s in Monaleen at 7.15pm

Under 14 Football 13aside

Galtee Gaels v Kilteely Dromkeen in Kilbehenny at 7pm

Under 16 Hurling Division 1

Patrickswell v Doon in Patrickswell at 7.15pm

Adare v Southside Gaels in Adare at 7.15pm

Ballybrown v Monaleen in Ballybrown at 7.15pm

Bruff v Mungret in Bruff at 7.15pm

Under 16 Hurling Division 2

Sarsfields v Blackrock in Kilteely at 7.15pm

Murroe Boher v Glenroe in Murroe at 7.15pm

Knockaderry/Monagea v Kildimo-Pallaskenry in Monagea at 7.15pm

Croom v Ahane in Croom at 7.15pm

Newcastle West v Killeedy Tournafulla in Newcastle West at 7.15pm

Cois Laoi Gaels v Belville Gaels in Kilbreedy at 7.15pm

Na Piarsaigh v Cappamore in Caherdavin at 7.15pm

Kilmallock v Garryspillane in Kilmallock at 7.15pm

Under 16 Hurling Division 3

St. Kieran’s v Dromin Athlacca Banogue in St. Kieran’s at 7.15pm

Caherline v Askeaton Ballysteen Kilcornan in Caherconlish at 7.15pm

South Liberties v Croagh Kilfinny Rathkeale in South Liberties at 7.15pm

Tuesday July 10th

Under 16 Hurling Division 3

Askeaton Ballysteen Kilcornan v St. Kieran’s in Askeaton at 7.15pm

Wednesday July 11th

Under 14 Hurling Division 1

Doon v Mungret in Doon at 7.15pm

Under 14 Hurling Division 2

Garryspillane v Kilmallock in Knocklong at 7.15pm

Murroe Boher v Kilpeacon in Murroe at 7.15pm

Dromcollogher Broadford v Knockaderry Monagea in Dromcollogher at 7.15pm

Askeaton Ballysteen Kilcornan v Kildimo-Pallaskenry in Askeaton at 7.15pm

Dromin Athlacca Banogue v Killacolla Gaels in Banogue at 7.15pm

Knockainey v Cappamore in Knockainey at 7.15pm

Belville Gaels v Patrickswell in Feenagh Kilmeedy at 7.15pm

Under 14 Hurling Division 3

Pallasgreen v South Liberties in Pallasgreen at 7.15pm

Na Piarsaigh v Caherline in Caherdavin at 7.15pm

Croagh Kilfinny Rathkeal v St. Kieran’s in Croagh at 7.15pm

Under 14 Hurling 13 aside

Croom v Granagh/Ballingarry in Croom at 7.15pm

Glenroe v Kilteely Dromkeen in Glenroe at 7.15pm

Image may contain: one or more people and crowd