LIMERICK GAA FIXTURES

LIMERICK GAA FIXTURES
Saturday 10th March 2018

NATIONAL
Allianz Football League Division 4 Round 5
Limerick v Waterford in Martinstown at 7pm.

COUNTY
Premier Under 21 Hurling Championship Group 2 Round 5
Monaleen v Garryspillane in Rhebogue at 8pm
Football League Division 1 Round 2
Rathkeale v St. Kieran’s in The Bog Garden Rathkeale at 3pm
Dromcollogher Broadford v Newcastle West in Dromcollogher at 3pm
Na Piarsaigh v Ballysteen in Caherdavin at 2pm
Football League Division 2 Round 2
Adare v Athea in Adare at 3pm
Galbally v Fr. Casey’s in Galbally at 12.15pm
St. Senan’s v Claughaun in Foynes at 3pm
Football League Division 3 Round 2
Galtee Gaels v Pallasgreen in Kilbehenny at 3pm
Kilteely Dromkeen v Ballylanders in Kilteely at 3pm
Mungret St. Paul’s v Castlemahon in Mungret at 3pm
Football League Division 4 Round 2
Ahane v Cappagh in Mackey Park at 3pm
Gerald Griffins v Kildimo Pallaskenry in Pairc Abha Bhan at 3pm.
Crecora Manister v Fedamore in Crecora at 3pm

CITY
Under 21 A Hurling Championship Final
Claughaun Old Christians v Kildimo Pallaskenry in Rathbane at 4.30pm E. T. I. N.
Under 21 B Hurling Championship Final
Ballybrown v Crecora Manister in Clarina at 4.30pm E. T. I. N.

EAST
Under 21 Hurling Championship Round 5
Kilteely/Dromkeen v Ballybricken/Bohermore in Kilteely at 4.30pm

SOUTH
U21 A Hurling Championship Final sponsored by Bulgaden Castle
Bruff v Kilacolla Gaels in Kilbreedy at 4pm

Sunday 11th March 2018

NATIONAL

Littelwoods National Camogie League Division 1 Semi Final
Cork v Limerick in CIT GAA Grounds (Coirk) at 2pm.

Allianz Hurling League Division 1b Riound 5.
Galway v Limerick in Pearse Stadium Salthill at 2.30pm

COUNTY
Football League Division 2 Round 2
Oola v Mountcollins in Oola at 1pm
Premier Under 21 Hurling Championship Round 5
Patrickswell v Adare in Mick Neville Park Rathkeale at 8pm.
Under 21 13 A Side Hurling Competition Round 2
Granagh Ballingarry v Glenroe in Ballingarry at 11am
Under 21 13 A Side Hurling Competition Round 4
Knockainey v Caherline in Knockainey at 12noon.

EAST
Under 21 Hurling Championship Round 5
Pallasgreen v Cappamore in Pallasgreen at 4.15pm
Monday 12th March 2018

COUNTY
Premier Under 21 Hurling Championship Group 2 Round 2
Ahane v Murroe Boher in Kilbreedy at 8pm
Premier Under 21 Hurling Championship Group 1 Round 5
Mungret St. Paul’s v Kilmallock in Mick Neville Park at 8pm.

Monday 12th March 2018
Premier Under 21 Hurling Championship Group 2 Round 2 Ahane v Murroe Boher in Kilbreedy at 8pm
Premier Under 21 Hurling Championship Group 1 Round 5 Mungret St. Paul’s v Kilmallock in Mick Neville Park Rathkeale 8pm

Co. Bord na nOg Fixtures
Saturday 10th March Féile Peil na nÓg B Belville Gaels v Kildimo-Pallaskenry in Quaid Park at 4.30pm

Sunday 11th March
Féile na nGael Iomáint A Semi-Finals
Doon v Mungret St. Pauls Venue TBC
Monaleen v Na Piarsaigh Venue TBC

Féile na nGael Iomáint B
Killeedy Tournafola in Killeedy at 11am
Kilmallock v Garryspillane in Kilmallock at 11am
Ahane v Cappamore in Ahane at 11am

Féile Peil na nÓg B
Cois Laoi Gaels v Bruff in Kilbreedy at 3.30pm